Dagon Dagon
11.10.2021

V nedávné době jsme realizovali akci v rámci zasíťování oblasti Slovan optickou sítí. Konkrétně se jedná o přivedení optiky do bytových domů U Ježíška. V této lokalitě jsme umožnili osmdesáti členům přepojení z bezdrátových spojů a využívat reálně gigabitový přístup do naší spolkové sítě.

Zeptali jsme se autora záměru  Antonína Ladmana na akci samotnou. „Důvodem celé akce byla skutečnost, že do bezdrátových páteřních spojů začaly zasahovat koruny stromů. Bylo nutné je každým rokem prořezávat. Také nám do záložního spoje zasahoval jeřáb z blízké stavby a ten se jen těžko prořezává. Dalším důvodem byla i jedna novostavba, kde investor projevil zájem umožnit budoucím obyvatelům stát se členy spolku. Celkově jsme touto akcí připojili 138 bytů a přepojili 80 stávajících členů na optickou síť o propustnosti 10gbps.“

Optická síť PilsFree U Ježíška Plzeň 2021

Celou akci si realizoval spolek svépomocí a nebylo tedy nutné vypisovat výběrové řízení na generálního dodavatele pro pokládku optické sítě. Tím jsme výrazným způsobem ušetřili finanční prostředky spolku. Původní bezdrátové spoje budou využity v dalších oblastech sítě PilsFree, což potěší například naše členy v okolních obcích, kde plánujeme tyto výkonné spoje znovu nasadit.

V rámci celé akce jsme zároveň uklidili přilehlý park a blízké okolí od odpadků. V současné době obnovujeme na místě zeleň, a to nejen po výkopech. Tyto činnosti jsou vykonávány pod záštitou neziskové organizace Ledovec, která nabízí lidem s duševním onemocněním a/nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách. Jsme rádi, když můžeme zlepšovat životní prostředí ve svém okolí a spolupracovat s dalšími neziskovými organizacemi při realizaci našich cílů.

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »