Kssk Kssk
03.05.2022

Co je to VoIP

Voip je zkratka Voice over Internet Protocol, technologie, která vám umožňuje telefonovat prostřednictvím sítě Internet. Technicky se jedná o přenos digitalizovaného hlasu prostřednictvím počítačové sítě.

Jak PilsFree VoIP funguje

Nejprve se musíte zaregistrovat. Při registraci si vyberete z dostupných telefonních čísel ve tvaru +420 951 017 *** nebo +420 371 656 ***

Hovory jsou účtovány po vteřinách nebo zdarma. Platby za volání probíhají pomocí kreditního systému. Je tedy potřeba si tzv. dobít kredit. Kompletní ceník nalejdete zde.

Telefonovat můžete pomocí VoIP telefonu (hardwarový telefon) nebo pomocí programu (softwarový telefon).

Službu pro spolek poskytuje společnost PilsFree servis, s.r.o. a řídí se jejími Všeobecnými obchodními podmínkami.

Hardwarové telefony

Vybrat si můžete ze široké nabídky telefonů. Stačí do vyhledávače zadat klíčová slova voip telefon a zobrazí se vám nabídky nejrůznějších typů. Od stolních po přenosné, od hloupých po chytré. 

VoIP telefony

Softwarové telefony

Linphone

Výborný softwarový telefon, původně vyvíjený pro linux, nyní dostupný i pro windows. Prvotní nastavení je poněkud složitější, ale jde o silný sw, který mimo jiné podporuje současné přihlášení k několika sip serverům. Můžete tak na jednom zařízení mít několik telefonních účtů/čísel. Čeština je součástí instalace. 

X-Lite (Bria Solo Free)

Oblíbený softwarový telefon, byť dle některých názorů v poslední době vítězí design nad praktičností. Jeho nastaveni je poměrně intuitivní.

Nastavení telefonů

Nastavení není nic složitého. Budete potřebovat znát SIP server a vaše autorizační údaje.

SIP server: sip.pilsfree-servis.cz
Login: telefonní číslo - 9 číslic bez mezer
Heslo: heslo dohodnuté během registrace čísla

Nastavení Linphone a X-Lite najdete zde.

Má VoIP využití v dnešní době? 

Určitě ano. Jedná se o jedno z nejrychlejších zřízení tzv. pevné linky, tedy nemobilního telefonního čísla.

VoIP vám kromě zvýhodněného volání dává i možnost být offline :-). Můžete být k dispozici na telefonu např. pouze jen v uvedené hodiny a mimo ně budete mít od telefonu klid.

 

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »