Dagon Dagon
04.11.2022

V reakci na mediální interpretaci některých částí rozsudku Krajského soudu v Plzni, který rozhodl o tom, že jsme povinni doplatit daň z příjmů právnických osob za roky 2014 a 2015, vydáváme toto prohlášení:

S rozhodnutím Krajského soudu v Plzni nesouhlasíme a budeme se proti němu bránit kasační stížností u Nejvyššího správního soudu. Přesto jsme částku sporné daně již před několika lety deponovali na účet Finančního úřadu v Plzni. Vůči státu tedy nemáme žádné závazky a pravidelně platíme daně přes deset milionů korun ročně.

Probíhající spor, bez ohledu na jeho definitivní výsledek, se v žádném případě nijak nedotkne fungování spolku, nemá a nebude mít vliv na práva a povinnosti našich členů.

Spolek PilsFree je otevřené společenství lidí, kteří mají společný cíl - provoz a rozvíjení počítačové sítě v Plzni a okolí, nevznikl za účelem obcházení daňových povinností, nemá majitele, nerozděluje zisk a veškeré příjmy z členských příspěvků používá pro provoz, údržbu, výstavbu sítě, na investice do technologických zařízení a na další činnosti spolku.

Rozhodnutí Krajského soudu v Plzni může být nebezpečným precedentem pro další stovky spolků v Česku, tedy nejen ty, které budují komunitní sítě, ale i pro další zájmové spolky, kde členové platí členské příspěvky (Sokol, Junák a další).

 

4. listopadu 2022


 

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »