Kssk Kssk
31.01.2023

Co je to deep web

Deep web je část internetu, která není indexována internetovými vyhledávači, jako jsou Google, Seznam nebo Bing .

Tyto stránky tedy nejsou dostupné pro běžné uživatele a jsou většinou přístupné pouze pro osoby s přístupovými údaji nebo pro uživatele s určitými technickými znalostmi. Deep web obsahuje mnoho legálních informací, jako jsou databáze, knihovny nebo firemní intranety.

Co je to dark web

Dark web je část internetu, která je anonymní a nachází se zde mnoho ilegálních aktivit. Dark web využívá sítě Tor nebo I2P, které umožňují uživatelům surfovat po internetu v anonymitě. Na dark webu se nachází mnoho ilegálních trhů, kde lze koupit drogy, zbraně, falšované doklady škodlivé programy (malware) nebo kybernetické útoky. Také se tam nachází různé weby s kontroverzním nebo závadným obsahem jako např. extremistický nebo ***filní obsah.

Deepweb Darkweb

Používání dark webu může být nebezpečné

Používání dark webu může být nebezpečné z několika důvodů:

Anonymita: Dark web je založen na anonymitě a je těžké zjistit, kdo se za určitým profilem skrývá. To může vést k tomu, že se uživatelé setkávají s podvodníky, zločinci nebo extremisty, aniž by si to uvědomovali.

Ilegální aktivity: Dark web je často považován za ráj pro ilegální aktivity, jako jsou prodej drog, zbraní, falšovaných dokladů nebo počítačových škodlivých programů. Navštěvování těchto stránek a účast na těchto aktivitách může vést k trestnímu stíhání.

Škodlivý obsah: Dark web je také zdrojem škodlivého obsahu, jako jsou extremistické weby, ***filní obrázky nebo teroristické skupiny. Takovýto obsah může vyvolat např. duševní traumata nebo vést k radikalizaci.

Bezpečnostní rizika: Dark web je plný počítačových škodlivých programů, jako jsou viry, trojské koně nebo keyloggery, které mohou ohrozit vaše soukromí a bezpečnost. Je také plný phishingových stránek, které se vydávají za legitimní weby a snaží se získat vaše přihlašovací údaje nebo finanční informace. Používání dark webu může být sledováno státními orgány, které se snaží bojovat proti ilegálním aktivitám. To může vést k trestnímu stíhání nebo jiným právním problémům.

Závěrem

Deep web je tedy vše, co nejde tzv. "vygooglit", neveřejné informace - typicky nějaký intranet. 

Dark web je nebezpečné místo, jehož používání může vést k vážným bezpečnostním a právním problémům a raději se mu vyhni.

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »